пятница, 28 июня 2013 г.

Модуль 10

Робота з цим модулем принесла мені розуміння вибору прийомів навчання задля досягнення цілей.
 Створення презентації для фасилітації показало мені, як я маю будувати свою роботу  навколо навчальних потреб учнів.

Модуль 9

Надзвичайно величезний обсяг інформації опрацювали ми сьогодні. Сподобалась, як завжди, педрада - виступ колеги з Житомира зірвав оплески.
Робота у вікі сьогодні була вже осмисленою.  
А взагалі цей модуль допоміг мені зробити такі висновки щодо того, як учні можуть самі спрямовувати себе у навчанні та про роль і місце диференційованого навчання. 

четверг, 27 июня 2013 г.

Модуль 8

Працюючи над цим модулем, я зрозуміла, що означає "оцінювання, зосереджене на потребах учнів", а саме: 

  • оцінювання учнів на кожному етапі проекту; 
  • оцінювання всіх умінь і навичок, які заявлені у навчальних цілях; 
  • для визначення розуміння учнями теми та її зв'язків з іншими темами курсу передбачено проводити підсумкове оцінювання; 
  • оцінювання не обов'язково повинне виражатися у вигляді певної кількості балів, оцінка учня може бути вербальною;
  •  оцінка обов'язково повинна бути стимулюючою та заохочуючою навіть тоді, коли вона виражана невисоким балом.
Дуже сподобалась бібліотека шаблонів, яка містить величезний банк інформації, з якого я в подальшому зможу обрати форму оцінювання для будь-якого етапу свого проекту.

Модуль 7

В даному модулі я познайомилась із шляхами використання Інтернету на уроках та під час роботи в проектах. Ці знання мені стануть у нагоді при виборі тематики проектів та завдань, які я буду ставити пред учнями. Я тепер знаю як допомогти учням подолати труднощі при переході від звичної для них ролі при традиційному навчанні до інших ролей при навчанні за методом проектів.
Також сьогодні я змогла остаточно визначитись із діяльністю, яку будуть виконувати учні в проекті.
Створення прикладу учнівської роботи допомогло мені осмислити як я маю вибудовувати подальшу траєкторію своєї педагогічної діяльності.

среда, 26 июня 2013 г.

Опитування

Модуль 6

Цей модуль допоміг мені поміркувати про те, які зміни може внести використання сервісів Веб 2.0 щодо спілкування та співпраці у навчання моїх учнів, а саме: 

  • як можна ефективно використовувати комунікації та співробітництво, це дасть змогу мені покращити процес навчання та оцінювання; 
  • як навчити учнів безпечній роботі в Інтернеті, цим самим я забезпечу збереження їхнього морального та фізичного здоров'я;
З'ясувала: 
  • що електронна пошта, чати, миттєві повідомлення, передавання голосу через Інтернет дозволяють учням спілкуватися з партнерами з різних країн світу через Інтернет; 
  •  що блоґи, вікі та онлайн-документи для спільного редагування дозволяють учням співпрацювати в проектах завдяки тому, що учні діляться своїми роботами та коментують роботи інших в режимі онлайн.
Дуже сподобалась мені активна праця у блозі та вікі. 
Дізналась багато нової і корисної інформації стосовно роботи з цими сервісами Інтернет і найголовніше, чого прагнула з початку тренінгу - здобула конкретні практичні навички роботи по налаштуванню блогів, створенню повідомлень та вкладок, створенню повідомлень, внутрішніх і зовнішніх посилань у вікі (це для мене є дійсно новим!) ДЯКУЮ,  Іване, за науку!

Модуль 5

Цей модуль допоміг мені поміркувати про те, які зміни може внести використання Інтернет-ресурсів у процес навчання моїх учнів, а саме:
  • проведення педради на wiki наштовхнуло мене на думки про те, що по такому ж принципу можна було б організувати обговорення між учасниками в процесі роботи над проектом (навіть вчитель міг би віддалено спілкуватись з учнями, або учні між собою);
  • обговорення та представлення проміжних результатів проекту також можна проводити за допомогою блогів (власне ведення цього блогу допомогло мені набути таких навиків);
  • анкетування за допомогою Форм дозволить в подальшому організувати різного роду опитувальники, за допомогою яких можна визначити рівень обізнаності учнів з темою проекту до та після роботи над ним (наприклад, сьогоді я створила таку форму https://docs.google.com/forms/d/1QwGyz0MS3XwBIgWvqGcgvdGivx5lGkUDjmK0QXYL41o/viewform );
  • оримані мною в сьогоднішньому модулі знання авторського права допоможуть мені в подальшому навчити своїх учнів  відповідальному використанню сторонніх авторських матеріалів;
  • навики ефективного пошуку в мережі Інтернет, які я отримала сьогодні стануть потужнім інструментом для проведення досліджень  вмежах роботи над проектом.

вторник, 25 июня 2013 г.

Модуль 4

Цей модуль допоміг мені уточнити Основні запитання проекту та обдумати оцінювання учнів в проекті, а саме:
- як планувати формуюче оцінювання, що виявляє навчальні потреби учнів;
- як в умовах особистісно-орієнтованого навчання спланувати оцінювання учнів, яке буде відбуватися постійно впродовж виконання учнями проекту.
Працюючи над даним модулем отримала величезний обсяг нової теоретичної інформації щодо планування та організації проведення формуючого оцінювання, для опрацювання та розуміння якої потрібено більше часу, ніж відводиться на тренінгу. 
Хочу зазначити те, що безумовно новий матеріал буде корисним при плануванні майбутніх проектів за Програмою і активно буде впроваджуватись мною у майбутню професійну діяльність.
 Стосовно запитань щодо змісту модуля....Їх багато....

Модуль 3


 Даний модуль був корисний тим, що:

  •  я визначила для себе те, що успішна реалізація проекту залежить від того, наскільки точно я встановлю навчальні цілі та важливі поняття обраної теми;
  • попрактикувалась у фомулюванні ключових, тематичних та змістових питань;
  • з'ясувала для себе те, що головним у проекті є спрямування на навчальні, а не на наукові дослідження;
  • продумала діяльність учнів у своєму проекті. 

понедельник, 24 июня 2013 г.

Модуль 2

Цей модуль був для мене особисто досить інформаційно-насиченим, допоміг мені проаналізувати переваги використання методу проектів у навчальному процесі. Я зрозуміла, що проекти можуть суттєво допомогти учням розвинути навички мислення XXI століття. Однозначно зрозуміла, що використання методу проектів може вивести навчальний процес на нову орбіту взаємодії всіх його учасників. 
В модулі 2 я удосконалила навички роботи в програмі Publisher, створивши буклет "Про метод проектів". Робота була продуктивною та плідною.

Модуль1

Цей модуль допоміг мені осмислити особисті цілі навчання на цьому тренінгу, а саме:
- яким чином використовувати сучасні Інтернет-сервіси у педагогічній діяльності;
- як організувати обговорення власної діяльності й спілкуватися з іншими учасниками навчального процесу;
- які інструменти  можна використовувати для підвищення ефективності  процесу навчання;
- як допомогти своїм учням у ефективному використанні сучасних Інтернет-сервісів у навчальній діяльності.